Author Topic: E-Uzaktan Eğitim Nedir?  (Read 232 times)

seouzmani

• Full Member
    • View Profile
E-Uzaktan Eğitim Nedir?
« on: April 20, 2020, 02:52:31 PM »
E-Uzaktan Eğitim Nedir?

E-Uzaktan eğitim ile artık eğitimler online olarak verilmeye başlandı. Hayat şartlarının zorlaşmasından sonra özellikle örgün eğitim almak zor hale geldi. Derslerin belirli zamanda ve belirli mekanda yapılması eğitimde fırsat eşitliğini ortadan kaldırdı. Bugün birçok insan çalışmak zorunda olduğu için eğitim almak için zaman yetersizliğinden dolayı eğitim alamamaktadır. Kendini geliştirmek isteyen fakat eğitim maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı eğitim alamamaktadır. Bu durumu ortadan kaldırmak, herkesin eğitim almasını sağlamak ve eğitimde maliyetleri düşürmek için uzaktan eğitim sistemi geliştirildi.

Bugün uzaktan eğitim ile insanlar artık bir mekana ve zamana bağlı olmadan almak istedikleri eğitimi alabilmektedir. Uzaktan eğitimle sanal sınıf ortamları oluşturulmaktadır. Sanal eğitim yazılımları ile öğretici ile kursiyer arasında etkileşim yüksek seviyede tutulmaktadır. Kurs gören kişiler ders anlatan kişilere sorular sorabilmektedir. Ders anlatan eğitmenler uzaktan eğitimle dosya ve veri paylaşımı yapabilmektedir. Tüm duyuruları bu sistem üzerinden sağlamaktadır. Sistem e-sınav modülü ile verilen eğitim sonucunda kişinin kazanımları ne düzeyde kazandığını tespit edebilirsiniz.

E-uzaktan eğitim üzerine yazılım üreten ve hizmet veren firmamıza ulaşmak için E-uzaktan.com bağlantı adresini kullanabilirsiniz.  Web sitemizde uzaktan eğitimle ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz.  Online ders anlatma programı ile uzmanlık alanı olan birçok konuda eğitim verebilirsiniz. Özellikle işletmenizin toplantılarını bu sistem ile uzaktan verebilirsiniz. Bayilerinizle ilgili bir toplantı yapmak istediğinizde tüm ekibin bir araya gelmesi mümkün olmaz. Bu durumda uzaktan eğitim yazılımı ile akıllı telefon, tablet, bilgisayar gibi internet bağlantılı tüm cihazlardan bağlantı sağlanabilir.  Video konferans gibi uzaktan eğitim yazılımları ile önemli toplantı ve eğitim seminerleri verebilirsiniz.

Uzaktan eğitim sistemi ile bütün katılımcılara aynı anda online olarak ders verebilirsiniz. Sistem üzerinden deneme sınavları düzenleyebilirsiniz. Sistem ile öğretmenler anlık soru oluşturabilir, dersi soru cevap tekniği ile işleyebilir. Vimeo sisteminde yer alan 8TB depolama hafızası ile anlatılan dersleri kaydedebilirsiniz. Bu kayıtlara öğrenciler dilediği an ulaşabilir. Böylece bir dersi kaçıran öğrenci dilediği zaman kaçırdığı dersi bu sistem sayesinde tekrar edebilir.  Modüler şekilde tasarlanan bu sistem her türlü projeye uygulanabilir.

https://www.e-uzaktan.com